Наведено огляд шляхів євроатлантичної інтеграції України до систем світової колективної безпеки. Зроблено висновок про пріоритетність розвитку системи радіаційного, хімічного, біологічного (РХБ) захисту та окреслено основні шляхи розв’язання завдань щодо вдосконалення організаційно-штатної структури та технічного оснащення військ РХБ захисту. In article the review of ways of the euroatlantic integration of Ukraine is presented to systems of global collective safety. It is drawn a conclusion about priority developments of system of radiating, chemical, biological protection (RCB) and the basic ways of the decision of problems{tasks} concerning improvement organizational structures-regular and a hardware of armies of RCB protection are certain.

Статінов О. В. Роль і місце військ РХБ захисту Збройних сил України в системі колективної безпеки Європи та НАТО / О. В. Статінов // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2006. – № 572 : Держава та армія. – С. 178–183. – Бібліографія: 4 назви.