Уточнення методу розрахунку термотискової аерації приміщень

Thumbnail Image

Національний університет "Львівська політехніка"

Проаналізовано відомі методи розрахунку термотискової аерації приміщень і вказано на їхні недоліки. Запропоновано розрахунок термотискової аерації із врахуванням визначальних чинників впливу – термотискових потенціалів внаслідок температурного розшарування повітря і дії конвекційних струменів. Встановлено, що рівень зони (площини) нульового надлишкового тиску можна регулювати співвідношенням площ живого перерізу повітропритічних і повітровитічних пристроїв, і рекомендовано оптимальну його величину. Disadvantages of analyzed known methods of calculating thermal-pressure aeration facilities are given. Method of calculation thermal-pressure aeration in view of the determining factors of influence thermal-pressure potentials due to temperature layer air and convection of the jets are proposed. Level of zone (plane) zero excess pressure can be adjusted ratio of crosssectional area of the living air leaking and air inflows devices and its recommended optimum value are found.

загальне вентилювання, термотискова аерація, робоча зона, аераційні пристрої, тиск, зона надлишкового тиску, термотисковий потенціал, general ventilation, thermal-pressure aeration, work area, aeration devices, pressure, zone of overpressure, thermal-pressure potential

Жуковський С. С. Уточнення методу розрахунку термотискової аерації приміщень / С. С. Жуковський, Р. А. Гудз // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2012. – № 737 : Теорія і практика будівництва. – C. 121 –127. – Бібліографія: 3 назви.

Endorsement

Review