Оцінка статичних метрологічних характеристик опосередкованих вимірювань

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Розглянуті питання оцінки статичних метрологічних характеристик опосередкованих вимірювань. Запропоновано як математичний апарат для дослідження статичних метрологічних характеристик використовувати розкладання функції в ряд Тейлора. Такий підхід дозволив одержати такі характеристики, як номінальна функція перетворення; абсолютна і відносна похибки нелінійності номінальної функції перетворення; мультиплікативна й адитивна похибки вимірювального перетворення. На основі запропонованого підходу проаналізовано метрологічні характеристики засобу вимірювання моменту інерції ротора електричної машини. The questions of evaluation of static metrological characteristics of non-direct measurements are considered in the article. As a mathematical apparatus for research of static metrological characteristics it was proposed to represent the function by Tailor’s series. Such approach allowed to get such characteristics as nominal convertion function, absolute and relativ non-linearity errors of nominal convertion function, multiplicative and additive errors of measuring converting. On the basis of proposed approach the analisys of metrological characteristics of measuring means of moment of rotor inertion of electrical machine was made.

Кухарчук В. В. Оцінка статестичних метрологічних характеристик опосередкованих вимірювань / В. В. Кухарчук, В. Ю. Кучерук, В. О. Поджаренко // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2001. – № 420 : Автоматика, вимірювання та керування. – С. 37–45. – Бібліографія: 5 назв.