2019-02-26

Видавництво Львівської політехніки

Сучасна вітчизняна журналістика намагається наслідувати тенденції світових мас-медіа. Це надзвичайно позитивне явище, яке свідчить про глобалізацію та прогресивність. Дослідження сконцентроване довкола соціальної мережі Instagram, яка від часу свого заснування здобула велику популярність як серед пересічних користувачів, так і серед журналістів. Робота сучасного журналіста в соціальних мережах сьогодні надзвичайно необхідна йому як для власного інформування, так і для популяризації свого контенту серед аудиторії. Платформа Instagram має низку специфічних особливостей, що відрізняє її від інших соціальних мереж. Саме тому для ефективності роботи в Instagram потрібно дотримуватись певних правил та тенденцій. Крім того, Instagram надзвичайно стрімко та систематично покращує свої функції. Відтак, аби досягти ефективності у просуванні власного контенту, потрібно постійно досліджувати та аналізувати усі інструменти популяризації через соціальну мережу Instagram. Поки що українські журналісти не виробили чіткої стратегії роботи у соціальній мережі Instagram, тому це питання сьогодні надзвичайно актуальне. Адже журналістика, представлена в соціальних мережах, – одна з ознак демократичного суспільства, а також запорука успіху в аудиторії, оскільки майже кожна сучасна людина є користувачем тієї чи іншої соцмережі. Саме тому потребує поглиблення науковий арсенал праць у сфері просування контенту через соціальні мережі, зокрема Instagram, який допоможе згодом застосувати на практиці здобуті теоретичні знання. Оскільки таких досліджень в українському журналістикознавстві надзвичайно мало, то потрібно аналізувати досвід закордонних колег, висвітлений в багатьох іноземних наукових працях, і виокремлювати власні критерії успішного просування контенту в Instagram, враховуючи реалії вітчизняного медійного ринку.
Modern domestic journalism tries to imitate the trends of the world’s mass media. This is an extremely positive phenomenon that testifies about globalization and progressiveness. The research is focused around the social network Instagram, which since its foundation has gained great popularity among ordinary users as well as among journalists. The work of a modern journalist in social networks today is extremely necessary both for personal information and for popularizing his content among the audience. The Instagram platform has a number of specific features that distinguish it from other social networks. That is why you need to follow certain rules and trends for your Instagram performance. In addition, Instagram improves its functions extremely rapidly and systematically. So, in order to be effective in promoting your own content, you need to constantly explore and analyze all the tools of popularization through the social network Instagram. So far, Ukrainian journalists have not developed a clear strategy for work in the social network Instagram, therefore, this issue is extremely relevant today. After all, journalism, presented in social networks – one of the signs of a democratic society, as well as a guarantee of success among the audience, since almost every modern person is a user of one or another social network. That is why it needs to deepen the scientific arsenal of works in the field of promotion of content through social networks, in particular Instagram, which will subsequently help to apply the acquired theoretical knowledge in practice. Since there are so few such studies in Ukrainian journalism, it is necessary to analyze the experience of foreign colleagues presented in many foreign scientific works and to distinguish their own criteria for the successful promotion of content in Instagram, taking into account the realities of the domestic media market.

соціальні мережі, Instagram, профіль, ЗМІ, контент, social networks, Instagram, profile, media, content

Семен Н. Соціальна мережа Instagram як сучасна платформа для популяризації журналістського контенту / Наталія Семен, Юліана Казімова // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Журналістські науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2019. — № 3. — С. 95–98.