Право соціального забезпечення як галузь національного права

Україна, ставши на шлях незалежності та побудови правової держави, спрямувала свою діяльність на формування національного права. А звідси вивчення проблем формування та розвитку такої галузі права як соціальне забезпечення – одне з головних завдань юридичної науки. Це зумовлено тим, що за допомогою норм цієї галузі проходить реалізація людиною та громадянином своїх найважливіших соціальних прав. Поряд із цим, успішне вирішення завдань правотворчої та правозастосовної діяльності в сфері соціального забезпечення великою мірою залежить від стану галузевої правової науки. Вона покликана доводити нерозривний зв’язок усіх елементів предмета регулювання цієї галузі права, наявність загальних принципів правового регулювання, обґрунтувати допустиму галузеву диференціацію за об’єктивними ознаками, що в кінцевому результаті дасть можливість сконструювати єдиний галузевий кодифіка- ційний нормативний акт, з відповідним обґрунтуванням кожного його положення.
Ukraine, having become the path of independence and the construction of a lawgoverned state, directed its activities on the formation of national law. From here, the study of the problems of the formation and development of such a branch of law as social security is one of the main tasks of the legal science. This is due to the fact that, through the norms of this industry, the realization of the most important social rights by a person and a citizen takes place. In addition, the successful resolution of the tasks of law-making and law-enforcement activities in the field of social security depends to a large extent on the state of branch legal science. It is intended to prove the inextricable connection of all elements of the subject of regulation of this branch of law, the existence of general principles of legal regulation, to justify admissible sectoral differentiation on objective grounds, which ultimately will make it possible to construct a single sectoral codification normative act, with an appropriate justification of each of its provisions.
Украина, став на путь независимости и построения правового государства, направила свою деятельность на формирование национального права. А отсюда изучения проблем формирования и развития такой отрасли права как социальное обеспечение - одна из главных задач юридической науки. Это обусловлено тем, что с помощью норм данной отрясли проходит реализация человеком и гражданином своїх важнейших социальных прав. Наряду с этим, успешное решение задач правотворческой и правоприменительной деятельности в сфере социального обеспечения в большой степени зависит от состояния отраслевой правовой науки. Она призвана доказывать неразрывную связь всех элементов предмета регу- лирования данной отрасли права, наличие общин принципов правового регулирования, обосновать допустимую отраслевую дифференциацию по объективным признакам, что в конечном итоге даст возможность сконструировать единственный отраслевой кодифи- кационный нормативный акт, с соответствующим обоснованием каждого его положения.

право соціального забезпечення, система права, національне право, юридична наука, нормативне закріплення, інститут соціального забезпечення, правові норми, social security right, system of law, national law, legal science, regulatory consolidation, Social Security Institute, legal norms, право социального обеспечения, система права, национальное право, юридическая наука нормативное закрепление, институт социального обеспечения, правовые нормы

Гарасимів Т. Право соціального забезпечення як галузь національного права / Тарас Гарасимів // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2018. — № 906 (20). — С. 23–29.