Розглянуто спосіб підвищення ефективності використання сонячної енергії комбінованим геліонагрівником. Виконання комбінованого геліонагрівника із орієнтацією на південний схід, південь і південний захід дає можливість ефективніше використовувати сонячну енергію в ранішні та вечірні години. Описано результати досліджень надходження сонячної радіації на комбінований геліонагрівник. Встановлено залежності між різними орієнтаціями теплопоглинача і різними конструктивними розмірами геліонагрівника. Показано, що із комбінованого геліонагрівника із потрійноорієнтованим теплопоглиначем можна отримати більше енергії, ніж із традиційно плоского. This article studies the method of efficiency increase of solar energy using by combined solar collector. The making of combined solar collector with orientation on southeast, south and southwest gives a chance to use solar energy in morning and evening hours more efficiently. The results of investigation of solar radiation incoming on the combined solar collectors are described. The dependence between different orientations of the absorber and different constructional overall dimensions a determined. It is shown that we can receive more energy from combined solar collectors with triple orientation of absorber than from traditionally flat.

сонячний колектор, сонячна енергетика, solar collector, solar energetic

Шаповал С. П. Ефективність комбінованого геліонагрівника із потрійно-орієнтованим теплопоглиначем / С. П. Шаповал // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2011. – № 697 : Теорія і практика будівництва. – С. 248–251. – Бібліографія: 3 назви.