Феномен двовір’я у становленні української філософської традиції

Досліджується феномен двовір’я як поєднання народної, язичницької традиції і християнської доктрини у Київській Русі. Автор наголошує на тому, що у запропонований період було закладено основу української філософської культури, сформовано етнічний архетип та ідею єдності давньоруського суспільства. Такий підхід дає змогу проаналізувати творчий діалог християнської та міфологічної парадигм, визначити специфіку українського світосприйняття. The article is dedicated to research of the phenomenon of double belief as combination of folk, heathen tradition and Christian doctrine in Kiev Russ. The author stresses that in the offered period the basis of the Ukrainian philosophical culture was founded, ethnic archetype and idea of unity of ancient Russian society were formed. The approach allows to analyze the creative dialogue of Christian and mythological paradigms, to define the specific of Ukrainian perception of the world.

двовір’я, парадигмальний діалог, язичництво, християнство, “своє”, “інше”, архе, телос, double belief (dvovir’ya), dialogue of paradigm, heathendom, Christianity, “native”, “other”, arche, telos

Котовська О. Феномен двовір’я у становленні української філософської традиції / Ольга Котовська // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2006. – № 550 : Філософські науки. – С. 101–107. – Бібліографія: 9 назв.