Розроблено методику дослідження одночастотних коливань сильно нелінійних двовимірних систем, які характеризуються поздовжнім рухом. Отримано систему звичайних диференціальних рівнянь, яка визначає закони зміни амплітуди і частоти коливань. It is developed a technique of research of single-frequency oscillations of strongly nonlinear twodimensional systems, which are characterized by a longitudinal motion. It is obtained a system of the differential equations which defines the law of a modification of amplitude and an oscillation frequency.

Сокіл Б. І. Вплив поздовжньої швидкості руху на поперечні коливання в двовимірних сильно нелінійних системах / Б. І. Сокіл, Х. І. Ліщинська // Автоматизація виробничих процесів у машинобудуванні та приладобудуванні : український міжвідомчий науково-технічний збірник / Національний університет "Львівська політехніка" ; відповідальний редактор З. А. Стоцько. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2008. – Випуск 42. – С. 96–100. – Бібліографія: 8 назв.