Структура та динаміка ґратки твердих розчинів In XTl 1-х I

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Наведено експериментальні результати досліджень фізичних властивостей вперше вирощених твердих розчинів заміщення InxTl1-xI в області 0,2<x<1,0. Розраховано параметри кристалічної ґратки та концентраційна залежність її об’єму у процесі катіонного заміщення вузлів. На основі ІЧ-спектрів поглинання зроблено висновки про особливості фононної підсистеми ТРЗ. Отримано частоти внутрішньо- та міжмолекулярних коливань і величину їх анізотропіі вздовж напрямків E II c і E || а. In manuscript points experimental results about investigation of physical properties of first grown solid solution I^Tl^I in concentration region 0,2<x<1,0. Counted parameter crystal lattice and particularity variance it bulks in process of cation substitution knots. On infrared reflection spectrum conclude character phonon dispersion in solid solution.

Структура та динаміка ґратки твердих розчинів In XTl 1-х I / А. В. Франів, Р. В. Пелещишин, С. В. Тернавська, О. В. Франів // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2000. – № 401 : Електроніка. – С. 69–72 . – Бібліографія: 8 назв.