2004-02-18

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Розглянуто математичні моделі та розроблено алгоритми для знаходження конструктивних параметрів двох типів хвилеводних антен. Визначення цих параметрів відбувається постановкою та розв’язуванням задач синтезу. Запропоновано варіаційне формулювання задач синтезу, що дозволяє формувати амплітудні характеристики антен, близькі до заданих, а також задовольняти додаткові вимоги щодо рівня випромінювання в ближній зоні та поза заданим діапазоном частот. З використанням розроблених алгоритмів створено програмні комплекси, які можна застовувати як в існуючих САПР хвилеводних антен, так і в спеціалізованих САПР на основі заданих амплітудних характеристик випромінювання.
The mathematical models for the waveguide antennas of two types and algorithms for search of their construction parameters are developed. Determination of these parameters is carried out by means of the statement and solving of the synthesis problems. The variational formulation of the synthesis problems is proposed that allows to form the amplitude characteristics closed to the prescribed ones, as well as to satisfy the additional requirements on the level of radiation in a near zone and outside of the given frequency range. The program codes are created on the basis of the developed algorithms. These codes can be used in the present CAD systems of the waveguide antennas, as well as in the particularized CAD systems based on the prescribed amplitude radiation characteristics.

Андрійчук М. І. Моделювання хвилеводних випромінювальних систем на основі їхніх амплітудних характеристик / М. І. Андрійчук, О. Ф. Заморська // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2004. — № 522 : Комп’ютерні системи проектування. Теорія і практика. — С. 129–136.