Типи філософувань, або як і для чого мислять?

Філософія має довгу історію. Але історія філософії не є лише історією поглядів мислителів. У цій роботі розглянуто історію філософії як історію типів філософування. Розглянуто особливості кожного типу філософування з метою знайти відмінності між ними, а також показати, що філософування – це, не що інше, як одна із сходинок до мудрості. Коли мудрість досягнута, то філософування стає зайвим. Philosophy has a long history. But the history of philosophy is not only a history of ideas or a history of thinkers’ points of view. In this article the author considers the history of philosophy as a history of types of the philosophizing and has classified them according to the tradition of philosophical schools. The author also has examined special features of each type of philosophizing in order to compare them and show that philosophizing is one of the steps to wisdom. When wisdom is attained, then philosophizing is not necessary.

діалектика, діалог, мислення, мудрість, філософування, філософія, цілісність, dialectics, dialog, thinking, philosophizing, philosophy, wisdom, wholeness

Карівець І. Типи філософувань, або як і для чого мислять? / Ігор Карівець // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2006. – № 550 : Філософські науки. – С. 23–30 . – Бібліографія: 12 назв.