Аналізується вплив ідеології протестантизму на розвиток протестантських громад північно-західного регіону України, що означилось бурхливим будівництвом протестантських храмів і комплексів в період економічних реформ в Україні. Виявлено основні тенденції та українські особливості архітектурно-будівельного процесу храмобудування. Подано приклади новітньої протестантської архітектури останнього десятиріччя.

Дем’янов В. О. Вплив ідеології протестантизму на розвиток архітектури новітніх протестантських храмів північно-західного регіону України / В. О. Дем’янов // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2004. – № 505 : Архітектура. – С. 227–235. – Бібліографія: 6 назв.