Входженню Закарпатської України до складу УРСР (29.06.1945 р.) передували тривалі переговори Кремля з емігрантським урядом ЧСР. Розглянуто таємні зусилля сталінської дипломатії. Висвітлено намагання україномовного населення Пряшівщини возз’єднатися з Українською РСР. Protracted negotiations of Kremlin with the emigrant government of CHSR preceded to including of Zakarpatian Ukraine to the Ukrainian SSR. Secret efforts of Stalin diplomacy are сonsidered. Lighted up attempts of Ukrainian-speaking population of Pryashivschina to reunite with Ukrainian SSR.

Барановська Н. М. Карпато-українcьке питання в радянсько-чехословацьких відносинах періоду Другої світової війни (1939–1945 рр.) / Н. М. Барановська, О. Г. Макарчук // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2009. – № 652 : Держава та армія. – С. 156–161. – Бібліографія: 19 назв.