2017-03-28

Видавництво Львівської політехніки

Проаналізовано складність автоматичного опрацювання англійських та українських текстів з урахуванням семантики та синтаксису природних мов. Проведено порівняльний лінгвістичний аналіз синтаксису та семантики англійської та української мов для синтезу корпусів природомовних текстів або автоматичного опрацювання відповідних текстових масивів даних. Порівняння англійської та української мов полегшує розроблення лінгвістичних алгоритмів опрацювання природомовних текстів германського та слов’янського типів.
The complexity of automatic processing of English and Ukrainian texts with regard to syntax and semantics of natural languages is analyzed. The comparative linguistic analysis of syntax and semantics of English and Ukrainian languages synthesis buildings natural texts or automatic text processing relevant data sets is analyzed. Comparison of English and Ukrainian languages facilitates the development of linguistic processing algorithms natural texts Germanic and Slavic type.

породжувальні граматики, структурна схема речення, інформаційна лінгвістична система, generative grammar, structured scheme sentences, information linguistic system

Висоцька В. А. Порівняння складності автоматичного опрацювання англійських та українських текстів з урахуванням семантики та синтаксису природних мов / В. А. Висоцька, О. М. Наум // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Серія: Інформаційні системи та мережі. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2017. — № 872. — С. 149–161.