Викладено методику визначення впливу кутового зміщення осей валів на жорсткісні властивості пружної втулково-пальцевої муфти. Розрахунок ґрунтується на аналізі деформованого стану гумової втулки методом скінченних елементів. Під час побудови геометричних моделей для дослідження муфти застосовували методику ділення деталей складальної одиниці на частини, а під час їх розбиття на скінченні елементи використовували скінченні елементи з зазорами. The method of the definition of influence angular displacements of axeses of shafts on stiff’s properties of elastic bush-finger clutch is directed. The calculation is grounded on the analysis of strained state of a rubber bush by a finite element method. At constructing models the method of division of detailses of assembly on a part was applied to research of a clutch, and at their separation on finite elements – the finite gap-elements were applied.

кутове зміщення, вісь вала, втулково-пальцева муфта, метод скінченних елементів

Колесник К. К. Дослідження впливу кутового зміщення осей валів на жорсткісні властивості пружної втулково-пальцевої муфти / К. К. Колесник // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2007. – № 588 : Динаміка, міцність та проектування машин і приладів. – С. 44-48. – Бібліографія: 5 назв.