Експериментально встановлено, що характерні точки повністю рівноважної діаграми деформування бетонів з наперед створеною тріщиною при згині залежать від рецептурно-технологічних чинників. Запропоновано функцію для опису діаграми в координатах “навантаження-переміщення”. Інтегрування функції дасть змогу оцінити повноту діаграми. The article considers the analytical-experimental approach to estimating concrete fracture energy. There have been fully analyzed the equilibrium diagrams of composites deformation of the concrete type, obtained with the help of fracture mechanics methods. Functional dependencies “loading – displacement” for concretes with a different aggregate content have been proposed.

Стащук М. Г. Експериментально-аналітична оцінка повноти повністю рівноважних діаграм деформування бетонів / М. Г. Стащук,С. Й. Солодкий // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2007. – № 602 : Теорія і практика будівництва. – С. 168–174. – Бібліографія: 8 назв.