2002-03-26

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Наведено три математичні моделі оптимального розподілу файлів серед вузлів обчислювальних мереж при наявності однієї копії, фіксованої кількості копій і змінної кількості копій кожного файла. Запропоновано евристичний алгоритм для реалізації моделі у випадку визначення оптимальної кількості копій файлів. На прикладі порівнюється ефективність використання евристичного алгоритму для розв 'язування задачі і генетичого.
The approach to the building of mathematical models for optimal file and their copies allocation amongst nodes of computing networks is described. The heuristic algorithm for realization of the received mathematical models is proposed. The comparison of efficiency heuristic and genetic algorithms is made on the basis of numerical experiments.

Тичковський Р. О. Математичні моделі оптимального розподілу файлів серед вузлів обчислювальних мереж і методи їх реалізації / Р. О. Тичковський, Г. Г. Цегелик // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2002. — № 464 : Інформаційні системи та мережі. — С. 312–318.