Порівнюються рівень та характер гармонізації українських та японських дерев’яних храмів з природним оточенням, отримані результати уточнюють деякі аспекти ґенези українського дерев’яного храму: японська модель розвитку дерев’яної культової архітектури, що достатньою мірою схожа на українську, свідчить на користь важливої ролі анімістичного чинника у ґенезі українського дерев’яного храму. Article is devoted to the comparison of Ukrainian and Japanese wooden temples’ level and character of harmonization with nature. The results lead to precision of some aspects concerning about Ukrainian wooden churches genesis: Japanese model of wooden sacral architecture developing that is similar enough to the Ukrainian one witness to important role of animistic roots in Ukrainian wooden church genealogy.

Шевцова Г. В. Українська дерев’яна церква та японські дерев’яні храми: єдність в спорідненості з природою / Г. В. Шевцова // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2009. – № 656 : Архітектура. – С. 131–134. – Бібліографія: 11 назв.