2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Розглянуто передумови виникнення проблеми охорони деякої обмеженої території штучною системою охорони. Для вирішення цієї проблеми запропоновано концепцію охорони території на основі застосування багатоагентної системи виявлення та відстеження порушників, яка може знайти своє застосування як для цивільних, так і для військових потреб. Наведено постановку відповідної задачі виявлення та від- стеження порушників колективом автономних агентів-вартових та обговорені підходи до її вирішення на основі принципів самоорганізації.
The pre-conditions of origin of problem of guarding some limited territory by artificial guarding system are considered. The concept of territory guarding based on multi-agent system technology is offered. The corresponding task statement of mobile intruders' detection and tracking by collective of guarding agents is proposed. The approaches to solve this task based on self-organization principles are discussed.

Проблема самоорганізації багатоагентної системи виявлення та відстеження порушників / А. О. Мельник, В. А. Голембо, О. Ю. Бочкарьов, О. П. Кусьпісь // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 548 : Комп’ютерні системи проектування. Теорія і практика. — С. 11–15.