Наведено результати досліджень взаємовпливу між параметрами механічної трансмісії автомобіля та оптимальними законами перемикання передач щодо паливної ощадності. У результаті досліджень виявлено характеристику двигуна, яка поряд з іншими дає змогу синтезувати значення структури рядів передатних відношень механічної трансмісії, за яких досягається повний пріоритет вищої передачі над нижчою. Here are the results of the research of interaction between automobile mechanical transmission parameters and gear changing optimal rules that deals with fuel consumption. Results of the research display the engine and other characteristic enable it to synthesize mechanical transmission gear ratio series according to which complete priority of higher gear of over lower is reached.

Гащук П. М. Взаємозумовленість структури рядів передатних відношень та оптимальних законів перемикання ступеневої трансмісії автомобіля / П. М. Гащук, Р. А. Пельо // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2004. – № 515 : Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні та приладобудуванні. – С. 74-80. – Бібліографія: 6 назв.