Феномен “багатовір’я” сучасної України

Релігійність в сучасній Україні переживає складні трансформаційні процеси в контексті постмодерністської ситуації в культурі. На тлі зростання кризових явищ у православ’ї розгортається феномен “багатовір’я”, коли в свідомості людини співіснують елементи різних релігійних вірувань. Поширення “багатовір’я” є наслідком світоглядних зрушень в свідомості українців посттоталітарного періоду, а також зміни ідеологічних парадигм. Religiousness in the present Ukraine endures complicated transformation processes in the context of postmodernism situation in culture. Against a background of intensification of crisis of orthodoxy a phenomenon of “polybelief” is developing at the time when elements of various religious beliefs co-exist in human consciousness. Spreading of “polybelief” is a consequence of destructions in world outlook of the Ukrainian people of post-totalitarian period as well as the change of ideological paradigms.

язичництво, християнство, двовір’я, багатовір’я, релігійне відродження, релігійна свідомість, неоязичництво, постмодернізм, громадянська релігія, українське православ’я, pagan, chrystianity, two faiths, polybelief, relions renassense, religious consciousness, neo-pagan, postmodernism, civil religion, polyconfession, Ukrainian orthodoxy

Работкіна С. Феномен “багатовір’я” сучасної України / Світлана Работкіна // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2006. – № 550 : Філософські науки. – С. 108–113. – Бібліографія: 6 назв.