Теплоізоляційні матеріали на основі техногенних відходів

Наведено аналіз наявності відходів І–ІІІ класу небезпеки та золошламів по областях зокрема та в Україні загалом. Розраховано та встановлено їх негативний вплив на екологічну безпеку об’єкта та регіону. Для розробки енергоощадних технологій утилізації техногенної сировини запропроновано класифікувати відходи за вмістом вологи на три типи. Встановлено, що для розроблення енергоощадних технологій утилізації золи ТЕС і скопу у пористий теплоізоляційний матеріал, необхідно враховувати співвідношення компонентів і вміст вологи. The analysis of І-ІІІ danger class wastes and ash slury in particular on regions and in the whole Ukraine was done. Their negative influence on ecological safety of object and region was set and calculated. For development of energy-saving technologies of technogenic raw material utilization was suggested to classify wastes according to moisture content on three types. It was etablished that for development of energy-saving technologies of fly ash and paper pulp wastes utilization in porous heat-insulation material it is necessary to take into account components correlation and moisture content.

відходи І–ІІІ класу, енергоощадні технології, І-ІІІ danger class wastes, energy-saving technologies

Новосад П. В. Теплоізоляційні матеріали на основі техногенних відходів / П. В. Новосад, Л. І. Челядин, В. Л. Челядин // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2009. – № 655 : Теорія і практика будівництва. – С. 208–213. – Бібліографія: 7 назв.