Філософсько-методологічне значення у дослідженні граматичної категорії роду належить теорії відображення. Лінгвістична основа дослідження - матеріали давньогерманських мов. Philosophic - methodologic function in the investigation of the grammatical category of gender belongs to the theory of reflection. Linguistic basis of the investigation is made by Old Germanic language materials.

Воронка Г. С. Про природно-родову мотивацію граматичної категорії роду (на матеріалі готської, давньоверхньонімецької, давньоанглійської мов) / Г. С. Воронка // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2002. – № 465 : Проблеми лінгвістики науково-технічного і художнього тексту та питання лінгвометодики. – С. 59–61.