Детермінація дефініції поведінки:теоретико-правовий вимір

2017-03-28

Видавництво Львівської політехніки

Досліджено особливості поняття поведінки, сутнісний зміст якої на сучасному етапі трансформації суспільства розкривається через такі категорії і поняття, як “людина”, “соціум”, “діяльність”, “суспільні” й “виробничі відносини”, “суспільне життя”, “особистість” тощо. Поведінку розглянуто як сукупність послідовних учинків або систему дій людини, як практичну, реальну або реалізовану дію, яка, найперше, є різновидом поведінки, осмисленим комплексом учинків. Доведено, що свідома, цілеспрямовано сформована активна поведінка людини як діяльність – запорука ефективних, доцільних змін життєдіяльності сучасного українського суспільства.
The features of the concept of behavior essential content of which is at the present stage of transformation of society is revealed through the following categories and concepts like “man”, “society”, “activity”, “public” and “industrial relations”, “social life”, “personality” etc. The behavior is considered as a set of successive works or system of human action as practical, real or realized the effect that, first, there is a kind of behavior, meaningful set of works. It is proved that a conscious, purposeful human behavior generated active as an activity – the key to effective, appropriate changes in activity of modern Ukrainian society.
Исследованы особенности понятия поведения, сущностное содержание которого на современном этапе трансформации общества раскрывается через такие категории и понятия, как “человек”, “социум”, “деятельность”, “общественные” и “производст- венные отношения”, “общественная жизнь”, “личность” и т. п. Поведение рассмотрено как совокупность последовательных поступков или систему действий человека, как практическое, реальное или реализованное действие, которое, прежде всего, является разновидностью поведения, осмысленным комплексом поступков. Доказано, что сознательное, целенаправленно сформированное активное поведение человека как деятельность - залог эффективных, целесообразных изменений жизнедеятельности современного украинского общества.

поведінка, дефініція, діяльність, активність, людина, соціальна поведінка, інноваційна поведінка, трудова поведінка, behavior, definition, activity, activity, man, social behavior, innovative behavior, labor behavior, поведение, дефиниция, деятельность, активность, человек, социальное поведение, экономическая теория, трудовое поведение

Козак О. Детермінація дефініції поведінки:теоретико-правовий вимір / Олена Козак // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Серія: юридичні науки : збірник наукових праць. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2017. — № 865. — С. 103–107.