Вплив фактора стискуваності на розподіл тиску в магістральному газопроводі

Наведено аналіз наявних методів розрахунку розподілу тиску природного газу у горизонтальному магістральному газопроводі, показаний вплив фактора стискуваності природного газу на розподіл тиску у магістральному газопроводі та наведена похибка визначення розподілу тиску в магістральному газопроводі без врахування зміни фактора стискуваності. Приведён анализ существующих методов расчета распределения давления природного газа в горизонтальном магистральном газопроводе, показано влияние фактора сжимаемости природного газа на распределение давления в магистральном газопроводе, приведена погрешность определения распределения давления в магистральном газопроводе без учета изменения фактора сжимаемости. The analysis of an existing methods of calculating of pressure distribution of natural gas in a horizontal conduit is indicated, influence of the factor of a compressibility of natural gas on pressure distribution in a conduit is shown and the accuracy of pressure distribution in a conduit disregarding modifications of the factor of a compressibility is indicated.

Лесовой Л. Вплив фактора стискуваності на розподіл тиску в магістральному газопроводі / Л. Лесовой, Л. Близняк // Вимірювальна техніка та метрологія : міжвідомчий науково-технічний збірник / Національний університет "Львівська політехніка" ; відповідальний редактор Б. І. Стадник. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2002. – Випуск 59. – С. 171–173. – Бібліографія: 5 назв.