Розглянуто вплив трудової міграції на можливості реалізації інноваційного розвитку економіки країни, зокрема її вплив на високотехнологічну, науковомістку та трудомістку галузь машинобудування, де особливого значення набуває висока кваліфікація інженерів та робітників. The article deals with the issue of impact of the labour migration on the opportunity to innovatively develop the economy of Ukraine. Particularly the article has focused on the impact of the labour migration on the highly technological, science-intensive, and labourintensive machine building field where high level of proficiency of engineers end workers is of great importance.

Волошин О. П. Формування міграційного механізму в державі з урахуванням освітнього чинника і необхідності забезпечення розвитку машинобудування / О. П. Волошин // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2007. – № 605 : Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку. – С. 195–201. – Бібліографія: 12 назв.