Громадянське суспільство як форма вираження колективної правосвідомості

Видавництво Львівської політехніки

Розглянуто питання формування колективної правосвідомості за рахунок форм та механізмів громадянського суспільства. Виділено функції інститутів громадянського суспільства, що здійснюють вплив на формування правосвідомості суспільства, зокрема правозахисну, інформаційну та ідеологічну. Доходимо висновку, що громадянське суспільство виступає осередком формування колективної правосвідомості, а його інститути – джерелом становлення правосвідомості громадян. Статья посвящена вопросам формирования коллективного правосознания за счет форм и механизмов гражданского общества. Выделено функции институтов гражданского общества, что осуществляют влияние на формирование правосознания общества, в частности правозащитную, информационную, идеологическую. Приходим к выводу, что гражданское общество выступает ячейкой формирования коллективного правосознания, а его институты – источником становления правосознания граждан. The article is dedicated to the formation of a collective consciousness through the forms and mechanisms of civil society. The author highlighted the functions of civil society institutions, that exercising influence on the formation of legal consciousness of society including human rights, information and ideology. We come to the conclusion that civil society acts as the center of the formation of collective consciousness and its source of institutes of formation of the consciousness of citizens.

громадянське суспільство, право, правосвідомість, правова держава, правова пропаганда, правове виховання, правова освіта, громадянська правосвідомість, гражданское общество, правосознание, правовое государство, правовая пропаганда, правовое воспитание, правовое образование, гражданское правосознание, civil society, law, justice, legal consciousness, legal State, legal advocacy, legal education, civil legal consciousness

Муж В. В. Громадянське суспільство як форма вираження колективної правосвідомості / В. В. Муж // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: Юридичні науки : збірник наукових праць. – 2015. – № 827. – С. 169–173. – Бібліографія: 8 назв.