Формування особистості: кореляція “соціальне–індивідуальне”

Thumbnail Image

Видавництво Львівської політехніки

Подано теоретичний аналіз поняття “особистість”, визначено суть цього поняття з точки зору різних філософських шкіл. Окреслено еволюцію історико-філософського бачення такого важливого для вітчизняної інтелектуальної традиції спрямування світової філософії. Запропоновано деконструктивний підхід до аналізу філософських трактатів, присвячених феномену особистості, характеризується дихотомія “соціальне–індивідуальне”. Визначено шляхи й напрямки гармонійного поєднання соціального та індивідуального для самореалізації особистості. Дается теоретический анализ понятия “личность”, определяется суть данного понятия с точки зрения различных философских школ. Определена эволюция историко- философского видения такого важного для отечественной интеллектуальной традиции направления мировой философии. Предложен деконструктивный подход к анализу философских трактатов, посвященных феномену личности, характеризуется дихотомия “социальное–индивидуальное”. Определены пути и направления гармоничного сочетания социального и индивидуального для самореализации личности. The article deals with theoretical analysis of the concept of “identity” is determined by the nature of this concept in terms of different philosophical schools. Outlined the evolution of historical and philosophical vision so important for the national intellectual traditions focus of world philosophy. A deconstructive approach to philosophical treatises dedicated to analyzing the phenomenon of personality, characterized by dichotomy “social–individual”. The ways and directions harmonious combination of social and individual for self-identity.

індивід, особистість, екзистенція, персоналізм, свобода, соціалізація, індивідуальність, філософська школа, индивид, личность, экзистенция, персонализм, свобода, социализация, индивидуальность, философская школа, individual, personality, existence, personalism, liberty, socialization, personality, school of philosophy

Гарасимів Т. З. Формування особистості: кореляція “соціальне–індивідуальне” / Т. З. Гарасимів // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: Юридичні науки : збірник наукових праць. – 2016. – № 837. – С. 241–246. – Бібліографія: 11 назв.

Endorsement

Review