Опіка (піклування) над дітьми як вид соціального піклування

Видавництво Львівської політехніки

Аналізується опіка (піклування) як вид соціального піклування. Стверджується, що опіка (піклування) є особливою формою державної турботи про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Розмежовано опіку та піклування у цивільному та сімейному праві. Зроблено висновок про необхідність узгодження норм різної галузевої належності. Анализируется опека и попечительство как межотраслевой институт. Утверждается, что опека (попечительство) является особой формой государственной заботы о детях, оставшихся без попечения родителей, и совершеннолетних лиц, нуждающихся в помощи по обеспечению их прав и интересов. Разграничено опеку и попечительство в гражданском и семейном праве. Делается вывод о необходимости согласования норм различной отраслевой принадлежности. The analysis of guardianship and custody as interdisciplinary institute. It is alleged that guardianship (custody) is a special form of state care for children left without parental care and adults who need help to ensure their rights and interests. The author distinguishes between guardianship in civil and family law. The conclusion about the need to harmonize regulations in various industrial branches.

соціальне піклування, опіка, піклування, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, встановлення опіки (піклування), социальная забота, опека, попечительство, дети-сироты, дети, лишенные родительской опеки, установление опеки (попечительства), social concern, guardianship, custody, orphans, children deprived of parental care, establishing guardianship (custody)

Дутко А. О. Опіка (піклування) над дітьми як вид соціального піклування / А. О. Дутко // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: Юридичні науки : збірник наукових праць. – 2015. – № 813. – С. 319–323. – Бібліографія: 8 назв.