Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Розглянуто оптико-цифрову систему (ОЦС) структурометричного аналізу космоаерозображень. Оцінено систематичну і випадкову похибку вимірювання сумарної довжини лінійних елементів дешифрованих зображень (лінеаментів) за допомогою ОЦС. Вивчено залежність систематичної похибки від кількості лінеаментів у зображенні. Досліджено вплив орієнтаціїлінеамента на випадкову похибку вимірювання його довжини в ОЦС. Рассмотрена оптико-цифровая система (ОЦС) структурометрического анализа космоюроизображений Проведена оценка систематической и случайной погрешностей измерения суммарной длины линейных хчементов дешифрованных изображений (линеаментов) при помощи ОЦС. Изучена зависимость систематической погрешности от количества линеаментов в изображении Исследовано влияние ориентации линеамента на случайную погрешность измерения его длины в ОЦС.The optical-digital system (ODS) for structurometric analysis of aerospace images is considered. The evaluation of the systematic and random error of measurement of the decrypted images linear elements (lineaments) summarized lengths in the ODS is carried out. The dependency of the systematic error as a function of lineaments quantity in an image is studied. The influence of the lineament orientation on its length measurement random error is investigated.

Муравський Л. Похибки вимірювання довжини лінійних елементів зображень в оптико-цифровій системі / Л. Муравський // Вимірювальна техніка та метрологія : міжвідомчий науково-технічний збірник / Національний університет "Львівська політехніка" ; відповідальний редактор Б. І. Стадник. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2001. – Випуск 58. – С. 117–122. – Бібліографія: 7 назв.