Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”

Розглянуто аспекти вдосконалення промислових візуальних пірометрів. Наведено ряд принципових рішень, спрямованих на розв’язання проблем виготовлення та застосування промислових пірометрів. Запропоновано схемне рішення візуального пірометра, яке не вимагає складної метрологічної лампи розжарювання, зменшує методичну похибку від випромінювальної здатності як функції вимірюваної температури, здійснює мультиплікативну корекцію показів перед вимірюванням. Схема пропонується для модернізації промислових візуальних пірометрів типу “Промінь-М2”. Описаны аспекты усовершенствования промышленных визуальных пирометров. Приведен ряд принципиальных решений, направленных на разрешение проблем, связанных с изготовлением и применением промышленных пирометров. Предложено схемное решение визуального пирометра, которое не требует сложной метрологической лампы накала, уменьшает методическую погрешность от лучеиспускательной способности как функции измеренной температуры, осуществляет мультипликативную коррекцию показаний перед измерением. Схема предлагается для модернизации промышленных визуальных пирометров типа “Проминь-М2”. In the article some aspects of improvement of industry visual pyrometers are described. Array of principle solutions directed to salvation of problems connected with elaboration and application of industry pyrometers are provided. Visual pyrometers design is proposed, which does not demand complementary metrology filament lamp, reduces of method error arising from emissivity as function of emission temperature, carry out multiplication correction of data before measurements. The scheme is offered for improvement of industry visual pyrometers “Promin-M2”.

Гриневич Б. Теоретичні та практичні аспекти вдосконалення візуальних пірометрів випромінювання / Б. Гриневич, В. Засименко // Вимірювальна техніка та метрологія : міжвідомчий науково-технічний збірник / Державний університет "Львівська політехніка" ; відповідальний редактор Б. І. Стадник. – Львів : Видавництво Державного університету "Львівська політехніка", 2000. – Випуск 56. – С. 41–45. – Бібліографія: 14 назв.