Релігійне та філософське осмислення смерті: порівняння підходів

Показано, що сприйняття смерті від часів християнського середньовіччя до секуляризованого ХХ ст. пройшло значну трансформацію, спричинену матеріалістичними та природничо-науковими ідеями, індивідуалізацією життя, атеїзацією свідомості. Така трансформація загострила почуття страху і самотності перед смертю. У пошуках шляхів подолання цієї проблеми православне і католицьке богослов’я осмислює пріорітети сучасної культури крізь призму християнського віровчення і нагадує людині ХХІ ст. про справжню цінність життя і смерті. Perception of death has undergone a consideratle transformation from the Christian Medieval times to the secularized 20-th c., which was caused by the materialistic and naturalistic and scientific ideas, individualization of life, atheisation of consciousness. Such transformation aggravated the feeling of fear and loneliness before death. By seeking ways to overcome this problem the Orthodox and Catholic Theology analyses priorities of the modern culture in the light of Christian doctrine and reminds the person of the 21-st c. about the true value of life and death.

смерть, страх, сенс життя, death, fear, sense of life

Липка О. Релігійне та філософське осмислення смерті: порівняння підходів / Ольга Липка // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2006. – № 550 : Філософські науки. – С. 82–88. – Бібліографія: 23 назви.