Демократизація судової системи України в умовах європейської інтеграції

Національний університет «Львівська політехніка»

Дисертаційне дослідження присвячене вагомому науково-правовому завданню для сучасної юриспруденції – дослідженню основних аспектів демократизації судової системи України в умовах європейської інтеграції як неодмінної передумови майбутнього прогресивного правового розвитку нашої держави та набуття повноцінного членства в ЄС. У межах виконаної роботи отримано науково-теоретичні результати, які мають значення не лише для науки, а й для правозастосовної діяльності. Наукова новизна одержаних результатів полягає у тому, що дисертаційна робота є першим комплексним дослідженням позитивних і проблемних аспектів демократизації судової системи України в умовах європейської інтеграції. Визначено базові рівні дослідницького пізнання демократизації судової системи України в умовах європейської інтеграції: 1) філософський рівень пізнання (загальнофілософські підходи) – генерує світоглядні підходи щодо обраного предмету та надає йому нових характеристик; 2) загальнонауковий рівень (загальнонаукові методи) – формує базис теоретичного та практичного осмислення досліджуваного феномену; 3) спеціально-науковий рівень чи спеціально-методологічний рівень (конкретно наукові методи, спеціальні методи пізнання) – дозволяє розкрити проблемні аспекти з позиції різних галузевих наук й визначити спеціальні методи дослідження; 4) приватно-науковий рівень (власні методи правового пізнання) – забезпечує формування найбільш концептуально-логічних положень та обґрунтованих висновків. The dissertation addresses a significant scientific and legal imperative within contemporary jurisprudence: the examination of key facets pertaining to the democratization of Ukraine's judicial system in the context of European integration. This is regarded as an indispensable prerequisite for the prospective, progressive legal development of our nation and its eventual full membership in the European Union. Throughout the course of this research, the author has garnered scientific and theoretical insights that hold significance not only for the academic realm but also for the practical domain of law enforcement.The scientific novelty of the results obtained is that the dissertation is the first comprehensive study of the positive and problematic aspects of democratization of the judicial system of Ukraine in the context of European integration. The basic levels of research cognition of the democratization of the judicial system of Ukraine in the context of European integration are determined: 1) the philosophical level of cognition (general philosophical approaches) - generates worl view approaches to the chosen subject and gives it new characteristics; 2) the general scientific level (general scientific methods) - forms the basis for theoretical and practical understanding of the phenomenon under study 3) special scientific level or special methodological level (specifically, scientific methods, special methods of cognition) - allows to reveal problematic aspects from the perspective of various branch sciences and to determine special rsearch methods; 4) private scientific level (own methods of legal cognition) - ensures the formation of the most conceptual and logical provisions and reasonable conclusions.

судова влада, державна політика, верховенство права, доброчесність, демократизація, доступ до правосуддя, захист прав людини, система гарантій захисту прав людини, судовий захист, суддя, кадрове комплектування, судова система, Європейський суд з прав людини, європейські стандарти правосуддя, judiciary, state policy, rule of law, integrity, democratization, access to justice, human rights protection, system of human rights guarantees, judicial protection, judge, staffing, judicial system, European Court of Human Rights, European standards of justicе

Гук Н. І. Демократизація судової системи України в умовах європейської інтеграції : дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії : 081 – право / Назар Ігорович Гук ; Міністерство освіти і науки України, Національний університет «Львівська політехніка. – Львів, 2023. – 223 c. – Бібліографія: с. 184–218 (317 назв).