Розсіювання світла на конфокальних доменах в індукованих холестериках

Видавництво Державного університету "Львівська політехніка"

Досліджено розсіювання світла на конфокальних доменах індукованих холестериків під час холестерико-нематичного переходу. Представлена фізична модель зразка індукованого холестерика при накладанні електричного поля. Показано характер зміни доменної структури та вплив розмірів доменів на інтенсивність розсіювання. Експериментальні результати добре узгоджуються з математичною моделлю на основі теорії Релея-Ганса. The light scattering on confocal domains of induced cholesterics in process of cholestreric-nematic transition was investigated. The physical model of induced cholesterics under the action of electric field was proposed. The transformations of domain structure and influence of domain size on scattering intensity was shown. The experimental results are in a good agreement with mathematical model based on theory Reley-Gans.

Розсіювання світла на конфокальних доменах в індукованих холестериках / З. М. Микитюк, О. Є. Сушинський, В. В. Черпак, В. Г. Іваницький // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2000. – № 397 : Електроніка. – С. 70–77. – Бібліографія: 11 назв.