Деякі аспекти контролю вищої освіти у країнах Європейського Союзу

Досліджено актуальні питання здійснення контролю у системі вищої освіти. Детально проаналізовано досвід зарубіжних країн щодо контролю у системі вищої освіти, контролю за якістю вищої освіти у країнах Європейського Союзу, зокрема уНімеччині. Автор стверджує, що успішна діяльність будь-якого вищого навчального закладу в системі вищої освіти за умов євроінтеграції визначається, передусім, забезпеченням відповідного контролю за якістю освіти, а змінам українського законодавства у напрямі євроінтеграційних процесів також сприяв запозичений позитивний досвід здійснення контролю у системі вищої освіти за кордоном.
Research on topical issues of control in higher education. Detailed analysis of the experience of foreign countries to control in higher education. This article provides control over the quality of higher education in the European Union, particularly in Germany. The author argues that the success of any institution of higher education in the higher education system under the conditions of European integration is determined, above all, to ensure appropriate quality control of education. According to the author, changes in Ukrainian legislation in the direction of European integration processes also borrowed a positive experience monitoring in higher education abroad.
Исследовано актуальные вопросы осуществления контроля в системе высшего образования. Подробно проанализировано опыт зарубежных стран по контролю в системе высшего образования, контролю качества высшего образования в странах Европейского Союза, в частности в Германии. Автор утверждает, что успешная деятельность любого высшего учебного заведения в системе высшего образования в условиях евроинтеграции определяется, прежде всего, обеспечением соответствующего контроля за качеством образования, а изменениям украинского законодательства в направлении евроинтеграционных процессов также способствовал позаимствованный положительный опыт осуществ- ления контроля в системе высшего образования за рубежом.

контроль, якість освіти, вищі навчальні заклади, control, quality of education, higher education, контроль, качество образования, высшие учебные заведения

Долинська М. Деякі аспекти контролю вищої освіти у країнах Європейського Союзу / Марія Долинська // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Серія: Юридичні науки : збірник наукових праць. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2017. — № 876. — С. 313–319.