Національний університет «Львівська політехніка»

Дисертація присвячена вирішенню науково-технічної проблеми розвитку теорії та методів аналізу динамічних режимів електромеханічних систем на основі застосування числових методів та аналізу їх впливу на характеристики електромеханічних систем. У роботі досліджено вплив числових методів розв’язування звичайних диференціальних рівнянь на поведінку цифрової моделі з коригуванням методів шляхом вибору відповідного кроку інтегрування. У цифрових системах реального часу, якими є електромеханічні системи, крок інтегрування є фіксованим і наперед заданим, що також має певний вплив на поведінку системи. Тому, з погляду задач електроенергетики та електромеханіки, актуальним залишається вивчення впливу різних підходів та методів на систему, яка моделюється та досліджується, як прототип реальних систем для побутового чи промислового застосування. The dissertation is devoted to the solution of the scientific and technical problem of the theory and methods development to analyze dynamic modes of electromechanical systems based on the application of numerical methods and analysis of their influence on the characteristics of electromechanical systems. The PhD thesis is devoted to the investigaton of the influence of numerical methods of ordinary differential equations solving based on the behavior of a digital model with its adjustment by choosing the appropriate integration step. In real-time digital systems, such as electromechanical systems, the integration step is fixed and predetermined that also has some influence on the behavior of the system. Therefore, from the point of view of the tasks of electric power engineering and electromechanics, it remains expedient to conduct a research of the influence of various approaches and methods on the system, which is modeled and studied as a prototype of real systems for domestic or industrial use.

електротехнічні системи, електромеханічні системи, числові методи, дискретизація систем, чисельне інтегрування, z-перетворення, метод нулів/полюсів, комп’ютерне моделювання, цифрові моделі, electrical systems, electromechanical systems, numerical methods, system discretization, numerical integration, z-transform, zero/pole method, computer modeling, digital models

Вакарчук А. Б. Аналіз впливу динаміки числових методів на характеристики електромеханічних систем з цифровим керуванням : дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії : 141 – електроенергетика, електротехніка та електромеханіка (14 «Електрична інженерія») / Анастасія Борисівна Вакарчук ; Міністерство освіти і науки України, Національний університет «Львівська політехніка». – Львів, 2023. – 148 с. – Бібліографія: с. 117–124 (83 назви).