Проаналізовано сучасний стан використання і охорони земель України, висвітлені екологічні і економіко-соціальні проблеми, а також нормативно-правові аспекти землекористування. Наведено висновки, які забезпечують раціональне і ефективне використання та охорону земель у країні. The modern state of the use and guard of earths of Ukraine is analysed in the article, ecological and economic, social problems, and also normatively-legal aspects of land-tenure, are lighted up. Conclusions, providing more rational and effective use and guard of earths in the state, are pointed.

Панас Р. Сучасні еколого-економічні та нормативно-правові проблеми використання та охорони земель в Україні / Р. Панас, М. Маланчук // Геодезія, картографія і аерофотознімання : український міжвідомчий науково-технічний збірник / Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національний університет "Львівська політехніка" ; відповідальний редактор К. Р. Третяк. – Львів : Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2007. – Випуск 69 : Присвячується 85-річчю від дня народження і 60-річчю науково-педагогічної діяльності у Львівській політехніці заслуженого діяча науки і техніки України, доктора технічних наук, професора Островського Аполлінарія Львовича. – С. 173–180. – Бібліографія: 23 назви.