Thumbnail Image

Видавництво Львівської політехніки

У представленій статті обґрунтовано введення азимутального коефіцієнта qі для застосування у навчаючій вибірці нейронної мережі, як параметру, що відповідає за напрямок поширення хвилі в реальному середовищі. Обчислені середні значення азимутального коефіцієнта qі для відповідних секторів із близькими значеннями qі для одно, дво та три-шаруватого середовища. На прикладах показано використання азимутального коефіцієнта qі для аналізу параметрів середовища. В представленной статье обосновано введение азимутального коэффициента qі для использования в обучающей выборке нейронной сети, как параметра отвечающего за направление распостранения волны в реальной среде. Рассчитаны средние значения азимутального коэффициента для соответственных секторов с близкими значениями qі для одно и дво- и трех-слоистой среды. На примерах продемонстрировано использование азимутального коэффициента для анализа параметров среды. In the article, the implementation of azimuthal coefficient qi is justified, which is used in learning sample of neural network as a parameter accounting for the direction of wave propagation in real media. The average values of azimuthal coefficient qi have been determined for the respective sectors with its similar values for a single, two- and three-layered medium. The application of azimuthal coefficient in the analysis of parameters of the medium has been demonstrated.

закарпатський сейсмоактивний регіон, азимутальний коефіцієнт qі, навчаюча вибірка нейронної мережі, середня швидкість поширення хвилі в шарі, глибина залягання джерела землетрусу, закарпатский сейсмоактивний регион, азимутальний коэффициент qі, обучающая выборка нейронной сети, средняя скорость распространения волны в слое, глубина залегания источника землетрясения, еranscarpathian seismically active regіon, azimuthal coefficient qі, learning sample of neural network, average velocity of wave propagation in the layer, depth of earthquake source

Козловський Е. М. Розрахунок та аналіз азимутальних коефіцієнтів qi для Закарпатського сейсмоактивного регіону / Е. М. Козловський, Д. В. Малицький, А. Ю. Павлова // Геодинаміка. – 2013. – № 2 (15) : Геофізичні технології прогнозування та моніторингу геологічного середовища : V Міжнародна наукова конференція до 95-річчя Національної академії наук України, 1–4 жовтня 2013 року, Львів. – С. 174–176. – Бібліографія: с. 176.

Endorsement

Review