Історія становлення поняття “правового менталітету”

Thumbnail Image

Видавництво Львівської політехніки

У зв’язку зі сучасними суспільними трансформаціями, всеохопним процесом глобалізації дослідницькі акценти зміщуються на феномени, які до цього часу не становили наукового інтересу. Зокрема, сфера правотворчості нині ознаменована філософським підходом до вивчення актуальних проблем. Для комплексного розгляду усіх без винятку правових явищ важливе значення мають їхні індивідуально зорієнтовані характеристики. Оскільки до процесу правореалізації залучаються не лише окремі особистості, а й представники цілих держав (націй), наукового обґрунтування потребують їхні етнопсихологічні особливості правосприйняття та правоусвідомлення. В связи с современными общественными трансформациями, всеобъемлющим процессом глобализации исследовательские акценты смещаются на феномены, которые до сих пор не составили научного интереса. В частности, сфера правотворчества сейчас ознаменована философским подходом к изучению актуальных проблем. Для комплексного рассмотрения всех без исключения правовых явлений важное значение имеют их индивидуально ориентированные характеристики. Поскольку в процесс правореализации привлекаются не только отдельные личности, но и представители целых государств (наций), научного обоснования требуют их этнопсихологические особенности правовосприятия и правосознания. Due to the current social transformation, the overall processes of globalization research focus shifted to the phenomena that has not made a scientific interest. In particular, the scope of lawmaking is now marked by a philosophical approach to the study of actual problems. For a comprehensive consideration of any and all legal phenomena are important characteristics of their individually oriented. Since the process pravorealizatsii involved not only individuals but also the whole states (nations) require scientific substantiation their ethnopsychological features pravospryynyattya and pravousvidomlennya.

право, мислення, менталітет, колективне несвідоме, правосвідомість, світосприйняття, право, мышление, менталитет, коллективное бессознательное, правосознание, мировосприятие, law, thinking, mentality, collective unconscious, consciousness, perception of the world

Коваль І. М. Історія становлення поняття “правового менталітету” / І. М. Коваль // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2014. – № 807 : Юридичні науки. – С. 64–69. – Бібліографія: 17 назв.

Endorsement

Review