Термодинамiчнi функцiї моделi де Жена в наближеннi самоузгодженого поля

На основi отриманої в наближеннi самоузгодженого поля вiльної енергiї моделi де Жена розраховано її основнi термодинамiчнi функцiї. Проаналiзовано їх поведiнку та асимптотичнi значення в границi низьких i високих температур, а також в околi точки сегнетоелектричного фазового переходу. Показано, що у наближеннi самоузгодженого поля ентропiя i питома теплоємнiсть системи пiдлягають третьому началу термодинамiки. The thermodynamic functions of de Gennes model are calculated on the base of free energy in the self-consistent eld approximation. The analysis of their asymptotic values in low and high temperature limits also the behaviour in the neighborhood of ferroelectric phase transition point are done. It is shown that entropy and speci c heat in the self-consistent eld approximation satisfy the third principle of thermodynamics.

модель де Жена, сегнетоелектрики, термодинамiчнi функцiї, de Gennes model, ferroelectrics, thermodynamic functions

Кориневський М. Термодинамiчнi функцiї моделi де Жена в наближеннi самоузгодженого поля / М. Кориневський // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2009. – № 643 : Фізико-математичні науки. – С. 94–104. – Бібліографія: 10 назв.