Виконано комп’ютерне моделювання залежності відношення потужності сигналу до потужності шуму на вході демодулятора приймальної станції (ПС) системи дистанційного зондування Землі від діаметра антени ПС, швидкості передавання даних і коефіцієнта шуму малошумного підсилювача (МШП) чи конвертора. За результатами моделювання визначено оптимальний діаметр антени й оптимальний коефіцієнт шуму МШП приймальної станції. The computer design of dependence of SNR on the input of receiving station (RS) demodulator for system of the remote sensing of Earth from the diameter of the RS antenna, data speed and noise coefficient of low noise amplifier or converter was made. As a result of design the optimum diameter of antenna and optimum noise coefficient of low noise amplifier of the RS was certain.

Горбатий В. Визначення оптимального діаметра антени приймальної станції для приймання даних із супутників ДЗЗ / В. Горбатий, І. В. Горбатий // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2008. – № 618 : Радіоелектроніка та телекомунікації. – С. 192–196. – Бібліографія: 6 назв.