Глобально стійка аналогова нейронна схема ідентифікації максимальних сигналів

2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Пропонується нова аналогова нейронна схема, яка визначає більший з трьох не- відомих вхідних сигналів. Загальну структуру схеми утворюють впорядковані у вигляді двійкового дерева мережі типу Хопфілда другого порядку та логічні вузли. Матриця зв’язків схеми належить до класу діагонально-стабільних блочно-діагональних мат- риць. Активаційні функції є кусково-лінійними або сигмоїдними. Наведено матема- тичне обґрунтування коректного функціонування схеми на основі єдиності та глобаль- ної стійкості встановленого режиму, приклад моделювання та відповідні результати.
New analog neural circuit determining maximal from three unknown input signals is proposed. The general circuit structure is a binary tree arrangement of second order Hopfield type networks and logic nodes. The connection matrix belongs to the class of diagonally stable block diagonal matrices and the activation functions are piecewise linear or sigmoidal. The mathematical justification of corect circuit functioning on the basis of uniqueness and global stability of the steady state, modeling example and corresponding results are given.

Тимощук П. В. Глобально стійка аналогова нейронна схема ідентифікації максимальних сигналів / П. В. Тимощук, М. В. Лобур // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 548 : Комп’ютерні системи проектування. Теорія і практика. — С. 3–11.