Порівняльна характеристика ідеалу та утопії як утворень свідомості

Доводиться, що ідеал і утопія, попри подібність їх змісту та функцій, постають різними утвореннями свідомості. Проведено їх порівняльний аналіз та окреслено їх провідні характеристики. In the article it is argued, that ideal and utopia, in spite of likeness of their content and functions, are quiet different phenomena of consciousness. The comparative analysis is done and main characteristics are described.

ідеал, утопія, належне, емотивний компонент, повсякденність, ideal, utopia, due, emotive component, every-day life

Петрушенко О. Порівняльна характеристика ідеалу та утопії як утворень свідомості / Оксана Петрушенко // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2006. – № 550 : Філософські науки. – С. 72–77. – Бібліографія: 9 назв.