Криворожское землетрясение 23 июня 2013 года

Видавництво Львівської політехніки

На основании совместного договора Института геофизики (ИГФ) НАН Украины и Днепро- петровской геофизической экспедиции (ДГЭ) “Днепрогеофизика” в октябре 2012 года в г. Кривой Рог на ул. Геологическая 2а была установлена сейсмическая станция UK15 разработки ИГФ НАНУ. Планируется, что установка этой станции положит начало развитию системы регистрации и анализа неординарных сейсмических (техногенных) событий в районе Криворожской агломерации. Первые результаты исследований показывают, что установка этой станции и оперативная обработка ее записей позволяет получить довольно важную информацию об особенностях природы сейсмических событий на территории Кривбасса. За короткий период работы станции уже зарегистрировано два локальных сейсмических события техногенной природы. На підставі спільного договору Інституту геофізики (ІГФ) НАН України та Дніпропетровської геофізичної експедиції (ДГЕ) "Дніпрогеофізика" у жовтні 2012 року в м. Кривий Ріг на вул. Геологічна 2а була встановлена сейсмічна станція UK15 розробки ІГФ НАНУ. Автори сподіваються, що установка цієї станції повинна покласти початок розвитку системи реєстрації та аналізу неординарних сейсмічних (техногенних) подій в районі Криворізької агломерації. Перші результати досліджень показують, що установка цієї станції і оперативна обробка її записів дозволяє отримати досить важливу інформацію про особливості природи сейсмічних подій на території Кривбасу. За короткий період роботи станції вже зареєстровано два локальних сейсмічних події техногенної природи. On the base of the agreement between the Institute of Geophysics (IGP) National Academy of Sciences of Ukraine and Dnipropetrovsk Geophysical Expedition (DHE) "Dneprogeofizika" in October 2012 the seismic station UK15 developed by IGP National Academy of Sciences of Ukraine was installed in Kryvyi Rih, Geologichna 2a street. The authors hope that the installation of the station will initiate the development of a registration system and an analysis of unusual seismic (artificial) events in the Kryvyi Rih agglomeration. First results have shown that the installation of the station and the previous records processing allow to obtain important information about the features of the seismic events nature in Kryvbass. Two local artificial seismic events have been recorded since installation.

криворожские локальные сейсмические события, техногенные землетрясения, обвалы в карьерах и шахтах, криворізькі локальні сейсмічні події, техногенні землетруси, обвали в кар’єрах і шахтах, Kryvyi Rih local seismic events, artificial earthquakes, landslides in quarries and mines

Криворожское землетрясение 23 июня 2013 года / П. И. Пигулевский, С. В. Щербина, И. Ю. Гурова, В. К. Свистун // Геодинаміка. – 2013. – № 2 (15) : Геофізичні технології прогнозування та моніторингу геологічного середовища : V Міжнародна наукова конференція до 95-річчя Національної академії наук України, 1–4 жовтня 2013 року, Львів. – С. 283–285. – Библиография: с. 285.