Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Проаналізовано результати розрахунку перехідних електромагнітних процесів у нескінченній провідній феромагнітній плиті, зумовлених рівномірними і протилежно спрямованими струмовими шарами на її поверхні, які змінюються стрибкоподібно від нуля до заданого значення і від заданого значення до нуля. Наведено розподіл по товщині плити магнітної індукції та густини струму в різні моменти часу для матеріалу плити з реальною та лінійною характеристиками намагнічування. Обґрунтовано висновок про недопустимість використання під час розрахунків перехідних процесів у провідній феромагнітній плиті методів, що базуються на лінеаризації характеристики намагнічування матеріалу плити. The simulation results of transient electromagnetic processes in indefinitely conduct ferromagnetic plate, caused by uniform and opposite directed currents layers on its surface, which varied from zero up to a given value and from a given value to zero on step manner are analyzed. The distribution on a thickness of a plate of a magnetic induction and current density in different instants for a material of a plate with actual and linear magnetization characteristics is given. The conclusion about inadmissibility of use at simulation of transients in conducting ferromagnetic plate of the methods basing on a linearization of plate material magnetization performance is proved.

Гречин Д. П. Аналіз одновимірних електромагнітних полів у провідній феромагнітній плиті при стрибкоподібних вимушеннях / Д. П. Гречин // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2001. – № 418 : Електроенергетичні та електромеханічні системи. – С. 38-42.