Передумови та історичні етапи розвитку структурного підходу

Проаналізовано основні ідейні передумови появи структурного підходу, які містяться у вченнях Р. Лулія, Г. Лейбніца, Н. Бурбаки, Ф. де Соссюра. В статті визначено такі етапи розвитку структурного підходу: 1) формування його як конкретного наукового методу; 2) перенесення його в інші науки і набуття статусу загальнонаукового підходу; 3) створення на його основі структуралізму як філософського напряму. It was the conceptions of R. Lully, G. Leybniz, N. Burbaky, F. de Saussure. In the article is dedicated the stages of the development of the structural method: 1) the forming this method in a concrete spheres of science; 2) the carrying it to the different spheres of science and constituting it as a general method of scientific investigations; 3) the creation of structuralism as the philosophical direction.

структурний підхід, структура, загальнонауковий підхід, структуралізм, structural method, structure, general method of scientific investigation, structuralism

Повторева С. Передумови та історичні етапи розвитку структурного підходу / Світлана Повторева // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2007. – № 578 : Філософські науки. – С. 35–42. – Бібліографія: 28 назв.