Проаналізовано загальні принципи проектування монолітних залізобетонних плит з напружуванням арматури на бетон. Подано рекомендації щодо вибору товщини плити залежно від відстані між опорами. Запропоноване впровадження прогресивних рішень монолітних плит з напружуваною арматурою замість традиційних рішень.General principles of design of precast cast-in-place reinforced concrete slabs are analyzed in the article. Recommendations concerning selection of slab thickness depending on distance between supports are given. Implementation of progressive solutions for precast castin- place slabs instead of traditional solutions is propagandized.

безбалочна плита, монолітний залізобетон, попереднє напруження, mushroom slab construction, cast-in-situ reinforced concrete, posttentioning.

Мурашко Л. А. Проблеми проектування безбалочних монолітних залізобетонних плит перекриттів з напружуваною арматурою на бетон / Л. А. Мурашко, О. М. Бруква // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2010. – № 664 : Теорія і практика будівництва. – С. 119–123. – Бібліографія: 3 назви.