2017-03-28

Видавництво Львівської політехніки

Проаналізовано розвиток українського громадянського суспільства відповідно до вимог європейського інституціонального поступу. З’ясовано, що в умовах правової держави державна влада стає найважливішим інструментом, за допомогою якого громадянське суспільство забезпечує оптимальні умови для свого саморозвитку. Саме у такому контексті держава виступає як публічно-владний інститут, що керує грома- дянським суспільством загалом і покликаний діяти у всезагальних інтересах. Сучасний конституціоналізм в Україні об’єктивно потребує активного сприяння держави в реформуванні суспільства, а не сприйняття держави як ворожої суспільству сили.
The article analyzes the development of Ukrainian civil society in accordance with the requirements of European institutional progress. It is found out that under the rule of law state power becomes the most important tool by which civil society provides optimal conditions for selfdevelopment. It is in this context that the state acts as a public-power institution that manages civil society as a whole and is called upon to act in the general interest. Contemporary constitutionalism in Ukraine objectively requires the active promotion of the state in the reform of society, and not the perception of the state as a hostile society of power.
Проанализировано развитие украинского гражданского общества в соответствии с требованиями европейского институционального развития. Установлено, что в усло- виях правового государства государственная власть становится важнейшим инстру- ментом, с помощью которого гражданское общество обеспечивает оптимальные условия для своего саморазвития. Именно в таком контексте государство выступает как публично-властный институт, руководит обществом в целом и призвано действовать во всеобщих интересах. Современный конституционализм в Украине объективно требует активного содействия государства в реформировании общества, а не восприятия государства как враждебной обществу силы.

громадянське суспільство, правова держава, європейський інституціональний поступ, громадяни, класична ліберальна концепція мінімальної держави, неоліберальна концепція держави, взаємозв’язок громадянського суспільства і держави, civil society, constitutional state, European institutional progress, citizens, classical liberal concept of the minimal state, neoliberal concept of the state, the relationship between civil society and the state, гражданское общество, правовое государство, европейский институциональный прогресс, граждане, классическая либеральная концепция минимального государства, неолиберальная концепция государства, взаимосвязь гражданского общества и государства

Дашо Т. Розвиток громадянського суспільства відповідно до вимог європейського інституціонального поступу / Тарас Дашо // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Серія: Юридичні науки : збірник наукових праць. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2017. — № 876. — С. 48–55.