Дикторонезалежне описання образів в системах розпізнавання сигналів мови

2006-01-31

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Запропонована модель сигналу мови на принципі “квазічастотної” модуляції голосового тракту, метод дикторонезалежного описання мовних образів, який ґрунтується на цій моделі, розроблено нейромережевий класифікатор для сегментації сигналу мови.
The model of speech signal based on the principle of “kvazifrequency” modulation of vocal tract is offered, also the method of speaker independent description of speech signals, based on this model, the neuro network classifier for speech signal segmentation is developed.
Предложена модель речевого сигнала на принципе “квазичастотной” модуляции голосового тракта, метод дикторонезависимого описания речевых сигналов, основанный на этой модели, разработан нейросетевой классификатор для сегментации речевого сигнала.

Биков М. Дикторонезалежне описання образів в системах розпізнавання сигналів мови / Микола Биков, Абдурахман Раїмі, Максим Биков // Вимірювальна техніка та метрологія. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2006. — № 66. — С. 13–17.