Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”

Досліджено вплив кальцію на фізико-хімічні властивості сталі, легованої алюмінієм. Введення кальцію значно зменшує поверхневий натяг і в’язкість розплавів за рахунок взаємодії його із домішками. При цьому спостеригається подрібнення зерна і усунення зони стовпчастих кристалів у виливках, експлуатаційна стійкість їх при підвищених температурах зростає до рівня аналогічних виробив из стандартних марок високолегованих хромонікелевих сталей.

Вплив мікролегування кальцієм на технологічні і експлуатаційні властивості сталі / Ростислав Яцюк, Тетяна Мещерякова, Олег Кузін, Сергій Беспалов // Вісник Державного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”, 1999. — № 359 : Оптитимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні і приладобудуванні. — С. 91–94.